все услуги на одном сайте

Вторник, 14 Май 2019 05:58

Стабільний долар чи сильна гривня: що буде з курсом найближчим часом

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

На 13 травня Нацбанк встановив офіційний курс долара 26,2 грн. Так дешево "американець" не коштував з липня 2018-го.

"Зараз спостерігається сприятлива ситуація для курсу гривні. По-перше, це сезонний фактор. Період із квітня по червень, як правило, - період зміцнення гривні. Крім того, цьогоріч умови торгівлі для нас дуже сприятливі - зниження цін на природний газ, хороша ситуація з цінами на метал і на зернові, які ми експортуємо", - пояснює директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, пише Сегодня.

За його словами, попит на гривню створюють інвестори, які купують облігації внутрішньої державної позики.

"До середини літа гривню чекає або стабільність, або подальше посилення. Останнє пов'язано з приєднанням України до міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Clearstream. Це створює зручні умови покупки гривневих ОВДП іноземними інвесторами", - наголошує експерт.

Економіст Борис Кушнірук каже, що на курс гривні вплине місія МВФ, яка прибуде до Києва у травні.

"Боюся, що співпрацю із західними партнерами поставлять на паузу. Це викличе тиск на курс нацвалюти ближче до осені. Щоправда, "подушкою безпеки" для гривні на якийсь час можуть послужити парламентські вибори. Однак ближче до осені гривня девальвуватиме", - пояснює Кушнірук.

За словами голови Ради Незалежної асоціації банків Романа Шпека, істотних коливань курсу можна уникнути. Треба дотримуватися здорової грошово-кредитної політики. Виконувати доходи бюджету за всіма статтями, не брати кредитів під високі відсотки.

В Україні у квітні готівкової валюти купили на $115,4 млн більше, ніж продали. Уже другий місяць поспіль населення купує валюти більше, ніж продає. У квітні купили $1,205 млрд, продали - $1,089 млрд.

Прочитано 34 раз
Александр Сапянов

Главный редактор проекта "Pershotravenskonline.dp.ua"

 

Городской портал Першотравенска

PROфессиональное создание и
SEO продвижение сайтов